Herria

Kultura agenda

Bermeoko XXXIV. Nazinoarteko Musika Astea. Tanar Quartet y el Tango Egitaraua: Astor Piazzollari omenaldia

Bizkaiko Foru Aldundiak babestutako ekintzea

  • Data: 2019/08/05

  • Ordua: 20:00

  • Non egiten da: Santa Maria elizan

  • Antolatzailea: Bermeoko Udala

Bermeoko XXXIV. Nazinoarteko Musika Astea.Izaro Abesbatza - Ahots zuriak Zuzendaria: Biotz Fradua Egitaraua: Polifonia, Munduko kantak, Euskal kantak, Pop

Bizkaiko Foru Aldundiak babestutako ekintzea

  • Data: 2019/08/06

  • Ordua: 20:00

  • Non egiten da: Santa Maria elizan

  • Antolatzailea: Bermeoko Udala

Bingoa

  • Data: 2019/08/07

  • Ordua: 19:00

  • Non egiten da: Demiku alkartearen lokalean

  • Antolatzailea: Demiku alkartea

Bermeoko XXXIV. Nazinoarteko Musika Astea.Magna Boskotea ( Haize-metala) Egitaraua: Crespo, Campelle, Arban, JS Bach….

Bizkaiko Foru Aldundiak babestutako ekintzea

  • Data: 2019/08/07

  • Ordua: 20:00

  • Non egiten da: Santa Maria elizan

  • Antolatzailea: Bermeoko Udala

Tute txapelketea

  • Data: 2019/08/08

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da: Demiku alkartearen lokalean

  • Antolatzailea: Demiku alkartea

Bermeoko XXXIV. Nazinoarteko Musika Astea.Bilbao Orkestra Sinfonikoa - BOS Zuzendaria: Lucia Marín Bakarlaria:Natalia Sanchez ( flauta)

Bizkaiko Foru Aldundiak babestutako ekintzea

  • Data: 2019/08/08

  • Ordua: 20:00

  • Non egiten da: Santa Maria elizan

  • Antolatzailea: Bermeoko Udala

Urtekera kulturala:Kantabriara: Laredo, Santoña, Liencreseko padurak

Izena emotea elkarteko lokalean

  • Data: 2019/08/09

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Demiku alkartea

Itsas festibala

19:00etatik aurrera: Itsas market merkatua zabaltzea (food truck, artisautza, bertoko produktuen aurkezpena…) 19:30ean: txosna zabalduko da 22:00etan: musika zuzenean txosnan

  • Data: 2019/08/09

  • Non egiten da: Olatu kaian

  • Antolatzailea: Galerna belauntzi alkartea

Manez eta kobreak

Sarrerea: 6 € (%25eko deskontua ezgaitu, langabetu, nagusi eta gazteentzat, beti be leihatilean erositako sarreretako. Salmenta abuztuaren 1etik aurrera Gizarte eta Kultura Etxean, orotarako kutxazainetan eta www.kutxabank.es webgunean eta egunean bertan aretoko leihatilan ordu erdi lehenago (gelditzen badira) Bizkaiko Foru Aldundiak babestutako ekintzea

  • Data: 2019/08/09

  • Ordua: 20:00

  • Non egiten da: Kafe antzokian

  • Antolatzailea: Bermeoko Udala

Itsas festibala

Egun osoan: Itsas market merkatua Eguerdian: atun “ronkeoa” Alkartasuna dantza taldea portuan 15:30: Galerna taldekoen bazkaria 18:00: hitzaldia “Magallanes-Elkano espedizioko Bermeoko zazpiak” 19:00etatik aurrera: atun errea txosnan 20:00etatik aurrera: Kanta Kanta Lorue taldea 22:00etan: “pintxadie” txosnan

  • Data: 2019/08/10

  • Non egiten da: Olatu kaian

  • Antolatzailea: Galerna belauntzi alkartea

Nazinoarteko XXXIII. Folklore Jaialdia. Nuntasii Bihorului (Rumania) Yunost (Rusia) Los Xustos (Asturias) Alkartasuna dantza taldea (Bermeo)

Sarrerea: 3 €, frontoiko takilan 19:00etatik aurrera Laguntzailea: Bermeoko Udala Bizkaiko Foru Aldundiak babestutako ekintzea

  • Data: 2019/08/10

  • Ordua: 21:00

  • Non egiten da: Artza frontoian

  • Antolatzailea: Alkartasuna Dantza taldea

Itsas festibala

Itsas market-a egun osoan Itsas Marketarekin jarraituko dugu egun osoan. 18:00etatik aurrera, Berton (Bermeoko enpresa txikien elkartea) eta Eutsi Gogor Danok Batera elkarteen eskutik, umeentzako tailerrak egingo dira bertan. Gainera, 19:30ean emakumeei eta itsasgizonei omenaldia egingo zaie antzerki polit batekin. Bukatzeko, Artisautza Elkarteko bazkideen desfilea egingo da.

  • Data: 2019/08/11

  • Non egiten da: Olatu kaian

  • Antolatzailea: Galerna belauntzi alkartea

1912ko galarrenaren urteurrena

Itsas market-a egun osoan 17:30ean: hitzaldia 1912ko galarrena Ostean, “Galerna, infernua itsasoan 1912-2012,” filmaren proiekzioa .(B.O), erderaz azpititulatuta 20:00etan: kontzertu akustikoa 21:00etatik aurrera: prozesinoa, Kankinkabara txistu taldeagaz Kandelak banatzea Kontserbak Serraten eskutik. 21:30: lore eskaintzea eta Izaro abesbatzaren ekitaldia

  • Data: 2019/08/12

  • Non egiten da: Olatu kaian

  • Antolatzailea: Galerna belauntzi alkartea

Mendi urtekerea Bermeotik oinez Bermeo-Begoña (gauez)

  • Data: 2019/08/14

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Sollube 707 mendizale taldea

Bingoa

  • Data: 2019/08/14

  • Ordua: 19:00

  • Non egiten da: Demiku alkartearen lokalean

  • Antolatzailea: Demiku alkartea

San Roke eguna. Egun osoan: musikea Talan 12:00etan KANKINKABARA txistu taldearen kalejirea giroa alaitzeko 18:00etan “Patxi eta konpainia” euskal dantzaldia (euskal dantzak ikasteko aukerea jai giroan)

Egun osoan: musikea Talan 12:00etan KANKINKABARA txistu taldearen kalejirea giroa alaitzeko 18:00etan “Patxi eta konpainia” euskal dantzaldia (euskal dantzak ikasteko aukerea jai giroan)

  • Data: 2019/08/16

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Jai Batzordea eta Bermeoko Udala

San Juan Degoilatu eguna . Goizeko 10:00etan Udalbatza Goiko plazan batuko da Bermeoko txistulariekaz. Ibilbidea: Nardiz tar Jon, Arresi eta Sanjuanportale, handik Gaztelugatxera joateko Udalbatzak Gaztelugatxe Bermeorena dala berretsiko dau urtero lez

Goizeko 10:00etan Udalbatza Goiko plazan batuko da Bermeoko txistulariekaz. Ibilbidea: Nardiz tar Jon, Arresi eta Sanjuanportale, handik Gaztelugatxera joateko Udalbatzak Gaztelugatxe Bermeorena dala berretsiko dau urtero lez 12:00etan meza Gaztelugatzeko San Juanen

  • Data: 2019/08/29

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea:

Futbol aretoa. Lagun artekoa

Bermeoko Ikaslegoiek , Biara Bermio eta Katillotxu Mundaka

  • Data: 2019/08/31

  • Ordua: 11:00

  • Non egiten da: Araneko kiroldegian

  • Antolatzailea:

Almika Auzoko auzoko jaiak. Untxi Sukalki Eguna

10:30ean Hasierako DUNBADEA, IKURRINA JASO eta BOLANDERAK JAURTI, txistu eta danbolin doinuekaz 11:00etan UNTXI SUKALKIRAKO KAZULEN IZENAK EMON Estropadak dagozan bitartean KONTXAKO ESTROPADAK ZUZENEAN txosnako telebista eta bozgorailuetatik Goizean TRIKI POTEOA 13:00etan MEZA NAGUSIA Almikako elizan 13:30ean UNTXI SUKALKIRAKO KAZULAK AURKEZTU 14:00etan HERRI KIROLEN ERAKUSTALDIA 16:30etik 19:30era UMEENTZAKO PUZGARRIAK 17:30ean UNTXI SUKALKI TXAPELKETAKO SARIAK BANATU 18:00etan GIZA PROBA (4 gizon eta andra 2) Almikako “pisu libreko” harri nagusiagaz ordu erdian eta zaldi baten aurka beste ordu erdi 19:30ean LOS TXIKIS taldearen ekitaldia 21:30ean SUZIRIAK eta TRAKEA Almiketxu erretegiak lagunduta

  • Data: 2019/09/01

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Almika auzoko Jai batzordea

Demiku jubilatuen alkartearen Itsas urtekerea Gaztelugatxe ingurura. Bingo txapelketea arratsaldez

  • Data: 2019/09/04

  • Non egiten da: Demiku jubilatuen alkartearen lokalean

  • Antolatzailea:

“Korrontzi Dantzan II” Ikuskizuna

Alkartasuna dantza taldearen eta Korrontziren IKUSKIZUNA Sarrerea: 9 € (Salgai aurretiaz www.kutxabank.es eta Luma liburu-dendan ) Ondoren DJ BETA BROTHERS txosnan, Txosna batzordeak antolatuta

  • Data: 2019/09/06

  • Ordua: 22:00

  • Non egiten da: Artza frontoian

  • Antolatzailea: Alkartasuna Dantza taldea

Ortube itsasontzia ikusteko aukerea

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 10:00

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Ortuberen lagunak taldeak

Galeper tiroketea

Edonork hartu daike parte. Bazkideentzako sari bereziak egongo dira

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 10:00

  • Non egiten da: Atxurran (Arranotegi auzoan)

  • Antolatzailea: Bermeoko Ehiza eta Tiro alkarteak antolatuta

VII. Salome Campos igeriketa trabesia portuan

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 12:00

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea:

Elektrotxaranga

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 12:00

  • Non egiten da: Herriko kaleetan

  • Antolatzailea: Txosna batzordea

Herri bazkaria

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 15:00

  • Non egiten da: Txosnan

  • Antolatzailea: Txosna batzordea

Futbol partida Bermeo – Gernika Ohorezko maila

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 17:00

  • Non egiten da: Itxas- Gane futbol zelaian

  • Antolatzailea: Bermeo Futbol Taldeak

Danok bajadara! Almikara igo

Almikara igo 18:30ean BAJADIE Almikatik, Ostikada Gazte Asanbladak kudeatuta eta Txosna batzordeak antolatuta *Ez da ibilgailurik onartuko

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 17:30

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Ostikada Gazte Asanbladak kudeatuta eta Txosna batzordeak antolatuta

Haizien Barrure Topa

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 19:30

  • Non egiten da: Erriberan (euria balitz Frantziskotarren arkupean)

  • Antolatzailea: Itsosupeteko Itxaropena alkarteak antolatuta

Bermeotarrak Fanfarrearen Kalejirea

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 19:30

  • Non egiten da: herriko kaleetan

  • Antolatzailea: Bermeotarrak Fanfarreak antolatuta

Irrintzi lehiaketea

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 21:00

  • Non egiten da: Txosnan

  • Antolatzailea: Txosna batzordeak antolatuta

Xixili aurkeztu

22:00etan Alkatearen pregoia, Ikurrina jaso eta Dunbadea, Goiko plazan Ondoren Bermeotarrak fanfarreagaz aurreskuak eta jaitsierea, Nardiz tar Jon eta Arresi kaleetatik San Migel eskaileretaraino

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 21:50

  • Non egiten da: Goiko plazan

  • Antolatzailea:

El Gran Wyoming & los Insolventesen kontzertua

Sarrerak: 12 € + gastuak aurretiaz / 16 € + gastuak leihatilan (geratzen bada)

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 22:30

  • Non egiten da: Kafe Antzokian

  • Antolatzailea: Bermeoko Kafe Antzokiak antolatuta

Kontzertua I Love 80 taldeagaz

  • Data: 2019/09/07

  • Ordua: 23:00

  • Non egiten da: Lameran

  • Antolatzailea:

Almikako jaiak – Almikako Andra Mari eguna

08:00etan, 11:00etan eta 13:00etan: MEZAK Almikako Andra Mari elizan Goizean TRIKI- POTEOA ALMIKEKO IBILTARIA trikitixa taldeagaz eta Bermeoko musikariekaz 13:45ean TRIKI- ERROMERIA ELUSTONDO NEBA ARREBAKAZ

  • Data: 2019/09/08

  • Non egiten da: Almikan

  • Antolatzailea: Almikako Jai batzordea

UDALBATZA Goiko plazan batuko da Alkate Soinua entzuteko

Ondoren Almikaratz joango dira BERMEOKO ERRALDOIEN KONPARTSA, AIARAKO MUSIKA BANDEA, ALKARTASUNA DANTZA TALDEA, KANKINKABARA TXISTU TALDEA eta UDALBATZA, “Bermeo” pieza entzuten. Ibilbidea: Goiko plaza, Nardiz tar Jon, Arresi, San Frantzisko kalea, Askatasun bidea

  • Data: 2019/09/08

  • Ordua: 10:00

  • Non egiten da: Goiko Plazan

  • Antolatzailea:

Ohorezko aurreskua Udalbatzari

ALKARTASUNA DANTZA TALDEA eta KANKINKABARA TXISTU TALDEAren eskutik, eta BERMEOKO ERRALDOIEN KONPARTSEAren EKITALDIA

  • Data: 2019/09/08

  • Ordua: 11:45

  • Non egiten da: Almikan

  • Antolatzailea:

Aiarako Musika bandearen kontzertua

Programea: El Rey del Paso……………………….Ray Lombrette Medley Boleros II………………..…….Arr. J. Molina Alegria de Iruña………...………...Arr. Ginés Ramirez Polca Party…………………………Arr. Paul Murtha Free World Fantasy…………………..Jacob de Haan Pixar Movie Magic…………………..…Arr. M Brown A Tribute to Amy Winehouse……….Arr P. T. Schaars Latin Pop Special……………………Arr. M. Myokoin

  • Data: 2019/09/08

  • Ordua: 13:00

  • Non egiten da: Santa Maria elizan

  • Antolatzailea:

Bermeoko Erraldoien konpartsearen Kalejirea

  • Data: 2019/09/08

  • Ordua: 13:00

  • Non egiten da: Alde Zaharrean

  • Antolatzailea:

Barrueta Arte elkartearen erakusketea inaguratu

  • Data: 2019/09/08

  • Ordua: 13:30

  • Non egiten da: Kofradi Zaharrean

  • Antolatzailea: Barrueta Arte Elkarteak antolatuta

Umeen Danborradea, Aiarako Musika bandeagaz

Ibilbidea: Atalde, Intxausti, Goiko plaza (alardea), Arostegi eta Lamera (alardea)

  • Data: 2019/09/08

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: BUDEK alkarteak antolatuta

Esku Pelota Partidu Nagusiak

Sarrerak erosteko: Artza frontoiko leihatilan, irailaren 1etik aurrera Ordutegia: astean zehar 19:00etatik 20:00etara eta asteburuetan 12:00etatik 13:00etara

  • Data: 2019/09/08

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da: Artza frontoian

  • Antolatzailea: Artza pelota alkarteak antolatuta

Idi Probak

  • Data: 2019/09/08

  • Ordua: 18:30

  • Non egiten da: Almikako probalekuan

  • Antolatzailea: Mañuko Landa herri kirol taldeak antolatuta

Sabin Guarestiren Kontzertu Akustikoa

  • Data: 2019/09/08

  • Ordua: 21:00

  • Non egiten da: Txosnan

  • Antolatzailea: Txosna batzordeak antolatuta

Suziriak Zaragozana Pirotekniagaz

Ondoren SWINGTRONICS taldearen KONTZERTUA Lameran

  • Data: 2019/09/08

  • Ordua: 22:00

  • Non egiten da: Ronpeolaseko espigoian

  • Antolatzailea:

Almikako jaiak

13:00etan Mezea Almikako Andra Mari elizan 14:30ean Almikako jaiak amaitu ikurrina jaitsita

  • Data: 2019/09/09

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Almikako Jai batzordea

Mezea arrantzaleen omenez

Ondoren KALEJIREA TXISTULARIekaz, LORA ESKAINTZEA eta AURRESKUA. BERMEOKO ITSAS ANDREI, BERMEOKO KAPITAIN GAZTEENARI eta BIZIRIK GERATZEN DAN EUSKO ITSAS GUDARI BAKARRARI OMENALDIA eta Santa Maria eta Santa Eufemia elizetako abesbatzagaz Arrantzaleen abestia abestuko da. Ondoren Bermeoko hegaluzea dastatuko da Portuzarrean, Lamera Gane Txokoak antolatuta. Omenduak: -Domin Jorge Santísima Trinidad Euskadiko merkataritza- ontzietako lehenengo andrazko pilotua Espainiako merkataritza- ontzidi zibileko lehenengo andrazko lizentziaduna -Ana Lore Benguria Gutierrez Merkataritza- ontzietako kapitaina -Laura Fernandez Uribarri Itsasertzeko patroia -Jon Anasagasti Goikolea Espainiako kapitainik gazteena, 1977an 22 urtegaz -Juan Azkarate Araukua, 97 urte “Euzko Itsas Gudarosteko” bizirik dagoan gudari bakarra

  • Data: 2019/09/09

  • Ordua: 11:00

  • Non egiten da: Santa Eufemia elizan

  • Antolatzailea: Andekoko Lagunek

El Despiste, Patxaranga eta Incansables fanfarreakaz eta trikileku trikitilariakaz aurreskuak eta zabaletakoak

  • Data: 2019/09/09

  • Ordua: 13:00

  • Non egiten da: Goiko plazan

  • Antolatzailea:

Botilzarra (alkoholaren kontsumoak dakartzan arriskuak txikitzeko programa)

  • Data: 2019/09/09

  • Ordua: 13:00

  • Non egiten da: Herrian zehar

  • Antolatzailea:

Jaitsiera fanfarreakaz eta trikitilariakaz Taraskari lorak eskaintzera

  • Data: 2019/09/09

  • Ordua: 13:30

  • Non egiten da: Goiko plazatik San Frantzisko enparantzaraino

  • Antolatzailea:

Mariachi imperial taldearen kontzertua

  • Data: 2019/09/09

  • Ordua: 19:00

  • Non egiten da: Lameran

  • Antolatzailea:

Kalejirea Danbayán batukada taldeagaz

  • Data: 2019/09/09

  • Ordua: 20:00

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Txosna batzordea

Musikea

  • Data: 2019/09/09

  • Ordua: 20:00

  • Non egiten da: Portuzarran

  • Antolatzailea: Portuko Sorgiñe alkarteak

Urrats taldearen erromeria

  • Data: 2019/09/09

  • Ordua: 22:00

  • Non egiten da: Lameran

  • Antolatzailea:

Itsasoko Eguna

Jokoak: paddle lasterketea, surfa, piragua lasterketea, bananea eta kukañea

  • Data: 2019/09/10

  • Ordua: 11:00

  • Non egiten da: Ronpeolaseko espigoian

  • Antolatzailea: Itsasoko Gurutze Gorriak antolatuta

Los Chimberos taldearen Kontzertua

  • Data: 2019/09/10

  • Ordua: 13:00

  • Non egiten da: Lameram

  • Antolatzailea:

XLV. Herri Kirolak

  • Data: 2019/09/10

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da: Artza frontoian

  • Antolatzailea:

Bertso Saioa

Bertsolariak: Onintza Enbeita (Bizkaiko txapelduna), Julio Soto (Nafarroako txapelduna), Iñaki Viñaspre (Arabako txapelduna), Sustrai Colina (Iparraldeko txapelduna) Beñat Gaztelumendi (Gipuzkoako txapelduna) eta Iker Uriarte bermeotarra Gai jartzailea: Amaia Agirre

  • Data: 2019/09/10

  • Ordua: 21:00

  • Non egiten da: Artza frontoian

  • Antolatzailea:

Bingo txapelketea arratsaldez

  • Data: 2019/09/11

  • Non egiten da: Demiku jubilatuen alkartearen lokalean

  • Antolatzailea:

Molto Txapelketea

  • Data: 2019/09/11

  • Ordua: 17:00

  • Non egiten da: Txosnan

  • Antolatzailea: Txosna batzordeak antolatuta

XXXIX. Bermeo Hiria Esku Pelota Txapelketea

  • Data: 2019/09/11

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da: Artza frontoian

  • Antolatzailea: Artza pelota alkarteak antolatuta

Ipuin Kontaketa Antzeztua Itziar Gameiroren eskutik

  • Data: 2019/09/11

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da: San Frantzisko enparantzan

  • Antolatzailea: Txosna batzordeak antolatuta

Idi Probak

Ondoren Sari Banaketea

  • Data: 2019/09/11

  • Ordua: 18:30

  • Non egiten da: Almikako probalekuan

  • Antolatzailea: Mañuko Landa herri kirol taldeak antolatuta

Diada Eguna

  • Data: 2019/09/11

  • Ordua: 19:00

  • Non egiten da: Txosnan

  • Antolatzailea: Txosna batzordeak antolatuta

Bermeoko Play-Back Erraldoia

UMEEN SAIOA (6 urtetik 14 urtera artekoentzat) eta ondoren NAGUSIEN SAIOA (15 urtetik aurrera) Izen-emotea: Gizarte eta Kultura Etxean, irailaren 2tik 6ra arte Oinarriak: www.bermeo.eus

  • Data: 2019/09/11

  • Ordua: 20:00

  • Non egiten da: Lameran

  • Antolatzailea: MB2000 Zerbitzu Soziokulturalak antolatuta

Tortilla Txapelketea

  • Data: 2019/09/12

  • Ordua: 17:00

  • Non egiten da: Txosnan

  • Antolatzailea: Txosna batzordeak antolatuta

Umeentzako Zirko Tailerra

Ondoren TXOKOLATADEA Irakaskintza kalean, Haitz Nagusijje auzo alkarteak antolatuta. *Ekarri norbere edalontzia. Txokolatada jasangarria egingo dogu!!! *Zeliakoentzako be txokolatea egongo da

  • Data: 2019/09/12

  • Ordua: 17:30

  • Non egiten da: Irakaskintza kalean

  • Antolatzailea:

Eskalada Txosneroa

  • Data: 2019/09/12

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da: Txosnan

  • Antolatzailea: Txosna batzordeak antolatuta

Arraun Tailerra

  • Data: 2019/09/12

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da: Txosnan

  • Antolatzailea: Bermeoko Arraun alkarteak antolatuta

Mikroantzerkiak

Ordutegi eta lekuen informazioa eta sarrerak erosteko aukera: Kabidxen

  • Data: 2019/09/12

  • Ordua: 19:30

  • Non egiten da: Alde Zaharrean

  • Antolatzailea:

Herriko Taldeen kontzertuak: Magnetico Grupo Robot, Urgatz eta Addar

01:00ean DJ ITZALETAN SUA Txiriboga tabernan, Txosna batzordeak antolatuta

  • Data: 2019/09/12

  • Ordua: 21:00

  • Non egiten da: Txosnan

  • Antolatzailea: Txosna batzordeak antolatuta

Mozorro eguna txosnan – Gaia: piratak

18:00etan Umeentzako makillaje tailerra txosnan, Xixili gimnasia taldeak antolatuta 20:00etan Karaoke- Poteoibiltaria eta mozorro txapelketea, Txosna batzordeak antolatuta

  • Data: 2019/09/13

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea:

Nagusientzako bazkaria

Zuzeneko musika eta bestelako ekintzekaz alaituta egongo da. Edozein herritarrek hartu daike parte jai honetan.

  • Data: 2019/09/13

  • Ordua: 14:00

  • Non egiten da: Casinoan

  • Antolatzailea: Sancti Spiritus zaharren egoitzak

XIV. Alkartasun batel estropadea

Ondoren, sari banaketea eta luntxa

  • Data: 2019/09/13

  • Ordua: 15:30

  • Non egiten da: Portuan

  • Antolatzailea: Amnistiaren aldeko eta errepresioaren kontrako mugimenduak

Crossfit erraldoia

6 urtetik gorakoentzat

  • Data: 2019/09/13

  • Ordua: 16:00

  • Non egiten da: Burujabetasun zelaian

  • Antolatzailea:

XXXIX. Bermeo hiria esku pelota txapelketea

  • Data: 2019/09/13

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da: Artza frontoian

  • Antolatzailea: Artza pelota alkarteak

Ozhen eta Nøgen taldeen kontzertua

Ondoren DJ Baiuca txosnan, Txosna batzordeak antolatuta

  • Data: 2019/09/13

  • Ordua: 22:00

  • Non egiten da: Lameran

  • Antolatzailea:

Testing (drogak kontsumitzeak dakartzan arriskuak txikitzeko programea)

  • Data: 2019/09/13

  • Ordua: 23:00

  • Non egiten da: Liburutegi ondoan

  • Antolatzailea:

XLIV. Sukalki Eguna

*Sukalki jasangarria, danokaz eta danontzat 11:00etan SUKALKI TXAPELKETArako IZEN-EMOTEA 13:00etan SUKALKI TXAPELKETArako KAZULAK AURKEZTU 17:00etan SUKALKI TXAPELKETAko SARIAK BANATU 17:00etan KALEJIREA FANFARREAgaz San Migeleko eskaileretatik urtenda ronpeolaseraino, Bou Bizkaia Peñiek antolatuta 18:00etan FANFARREaren KALEJIREA Talan

  • Data: 2019/09/14

  • Ordua: 11:00

  • Non egiten da: Talan

  • Antolatzailea: Eleizalde Ikastoleak antolatuta

XXXVII. Bermeo Uria Ikurrina estropadea

XXXVII. BERMEO URIA IKURRINA ESTROPADEAren SARIAK BANATU itsasoan

  • Data: 2019/09/14

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Bermeo Arraun Alkarteak antolatuta

Fanfarreagaz Bajadie Talatik

  • Data: 2019/09/14

  • Ordua: 19:30

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea:

Musikea

  • Data: 2019/09/14

  • Ordua: 21:00

  • Non egiten da: Portuzarran

  • Antolatzailea: Portuko Sorgiñe alkarteak antolatuta

Els Dimons de Morella Correfocs

ibilbidea: Esparru, Zubiaur tar Kepa, Lamerarantz *Oharra: gorputzeko atal guztiak ondo babestuta eroan behar dira

  • Data: 2019/09/14

  • Ordua: 21:00

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea:

Elektrotxarangaren kalejirea

  • Data: 2019/09/14

  • Ordua: 21:30

  • Non egiten da: Alde Zaharrean

  • Antolatzailea: Alde Zaharra Bizirik alkarteak antolatuta

Oxabi taldearen Erromeria

Ondoren AIR GUITAR TXAPELKETEA txosnan, Txosna batzordeak antolatuta Eta gero BAD SOUND SYSTEM txosnan, Txosna batzordeak antolatuta

  • Data: 2019/09/14

  • Ordua: 22:00

  • Non egiten da: Lameran

  • Antolatzailea:

Begoñako ama Gaztelugatxeko San Juanen uretan tronuratzearen LVI. Urteurrena

11:00etan: urtekerea portutik itsasontziz Gaztelugatxerantz lorak eskaintzeko 12:00etan: mezea Gaztelugatxe aurreko monolitoan 12:30ean: omenaldia aitxe Adrianeri 13:00etan: lora eskaintzea Gaztelugatxe aurreko monolitoan

  • Data: 2019/09/15

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: CEVAS

Umeentzat jolas parkea .2-10 urte bitarteko umeentzat

12:30etik 14:30era eta 17:00etatik 20:00etara

  • Data: 2019/09/15

  • Non egiten da: Gonzalo Nardiz enparantzan

  • Antolatzailea:

Saloi dantzak Dantza-Tara taldeagaz

  • Data: 2019/09/15

  • Non egiten da: Erriberan

  • Antolatzailea:

XXVI. Euskal artzain txakurren erakustaldi monografikoa

  • Data: 2019/09/15

  • Ordua: 09:30

  • Non egiten da: Lameran

  • Antolatzailea:

Gimnasia tailerra

  • Data: 2019/09/15

  • Ordua: 12:00

  • Non egiten da: Txosnan

  • Antolatzailea: Xixili gimnasia taldea

Tio Teronen semeak taldearen festamentua ikuskizuna

  • Data: 2019/09/15

  • Ordua: 14:00

  • Non egiten da: Lameran

  • Antolatzailea:

Euskal artzain txakurren erakustaldia

  • Data: 2019/09/15

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da: Burujabetasun zelaian

  • Antolatzailea:

Danborradea, Aiarako musika bandeagaz

Ibilbidea: Atalde, Arresi, Doniene, Irakaskintza, Talaranzko, Bidebarrieta, Goiko plaza, Nardiz tar Jon, Arresi, Bizkaiko Jaurerria, Esparru, Zubiaur tar Kepa, Ispizua tar Segundo, San Frantzisko Atea eta Lamera.

  • Data: 2019/09/15

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Gaztelugatxe taldeak

Zinea

  • Data: 2019/09/15

  • Ordua: 21:00

  • Non egiten da: Goiko plazan

  • Antolatzailea: Txosna batzordea

Meza Nagusia

  • Data: 2019/09/16

  • Ordua: 11:00

  • Non egiten da: Santa Eufemia elizan

  • Antolatzailea:

Udalbatza Goiko plazatik urtenda Arostegi kaletik joango da Santa Eufemia enparantzaraino Aiarako Musika Bandeak eta Bermeoko Txistulariek lagunduta

Ondoren UDALBATZA Santa Eufemia enparantzan batuko da BERMEOKO TXISTULARIen eskutik Alkate Soinua entzuteko. BERMEOKO ERRALDOIEN KONPARTSEAren EKITALDIA eta AIARAKO MUSIKA BANDEAren SAIOA Jarraian BERMEOKO ERRALDOIEN KONPARTSEAren KALEJIREA Santa Eufemia enparantzatik Lamera eta Portuzarrera

  • Data: 2019/09/16

  • Ordua: 12:00

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea:

Arrekatxutxa taldeko Trikitilariak

  • Data: 2019/09/16

  • Ordua: 12:00

  • Non egiten da: Azoka eta inguruan

  • Antolatzailea:

Omenaldia Santa Eufemia enparantzan, GAZTELUKO AUZOKIDE ZAHARRENARI eta ALMIKETXU ERRETEGIARI

Ondoren BALKOITIK BALKOIRA bertso saioa Bertsolariak: Onintza Enbeita, Iratxe Ibarra eta Jone Uria Santa Eufemia enparantzan, Euskeraz Berbetan taldeak antolatuta

  • Data: 2019/09/16

  • Ordua: 13:00

  • Non egiten da: Gaztelutarrek antolatuta

  • Antolatzailea:

Esku Pelota Partidu Nagusiak

Sarrerak erosteko: Artza frontoiko leihatilan, irailaren 10etik aurrera Ordutegia: astean zehar 19:00etatik 20:00etara eta asteburuetan 12:00etatik 13:00etara

  • Data: 2019/09/16

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da: Artza frontoian

  • Antolatzailea: Artza pelota alkarteak antolatuta

Dantzaldia Aiarako Musika Bandeagaz

  • Data: 2019/09/16

  • Ordua: 19:00

  • Non egiten da: Lameran

  • Antolatzailea:

Suzko zezena

OHARRA: Suzko zezenean parte hartzera doanak, derrigorrez, kotoizko erropak eta burua estalita eroan behar dauz. Suzko zezena ikusten dagoanak be, ohar hau jarraitu beharko dau, bestela erreklamazinoak ez dira ontzat hartuko. Suzko zezenari bultzatzea debekatuta dago.

  • Data: 2019/09/16

  • Ordua: 21:30

  • Non egiten da: Goiko plazan

  • Antolatzailea:

Doluzko ibilaldia, Aiarako musika bandeak lagunduta, Xixili aurretik dala

Ibilbidea: Goiko plaza, Arostegi, Lamera, Benantzio Nardiz kaia. azken agurra emon eta Xixili erre egingo da Ondoren Suziriak Valecea pirotekniagaz, ronpeolaseko espigoian OHARRA: Suziriak botaten diran lekuan, ronpeolaseko espigoi inguruan, ezin da ontzirik egon atrakatuta. Gitxienez, 50 metrora egon beharko dira. Izotz fabrikaren aurreko aldean ezin da ibilgailurik aparkatu.

  • Data: 2019/09/16

  • Ordua: 22:00

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea:

Bingo txapelketea arratsaldez

  • Data: 2019/09/18

  • Non egiten da: Demiku jubilatuen alkartearen lokalean

  • Antolatzailea:

Partxis txapelketea

  • Data: 2019/09/20

  • Ordua: 18:00

  • Non egiten da: Demiku jubilatuen alkartearen lokalean

  • Antolatzailea:

Kanta kanta lorue

  • Data: 2019/09/20

  • Ordua: 20:00

  • Non egiten da: Goiko plazatik urtenda

  • Antolatzailea: Herriko taldeak

Futbol aretoa. Kopako partiduak

18:00- Bermeoko ikaslegoiek - Mazustegui 6 A 19:00- Biara bermio - Gu lagunak

  • Data: 2019/09/21

  • Non egiten da: Araneko kiroldegian

  • Antolatzailea:

Bermeo Tuna Tagging Challenge

  • Data: 2019/09/21 - 2019/09/22

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Bermeo Tuna World Capital

Zinea: Quien a hierro mata

Irailaren 21ean, zapatuan, 19:30 eta 22:00 Irailaren 22an, domekan, 19:30 Irailaren 23an, astelehenean, 19:00 eta 21:30 Sarrerea: 5,20 € *Ikuslearen eguna astelehenean: 4,50 € 107’ 16 urtetik gorakoentzat

  • Data: 2019/09/21 - 2019/09/23

  • Non egiten da: Nestor Basterretxea aretoan

  • Antolatzailea: Bermeoko Udala

Mendi urtekerea GR 283- Ibaizabal gaztaren ibilbidea (V)

  • Data: 2019/09/22

  • Non egiten da:

  • Antolatzailea: Sollube 707 mendizale alkartea

Demiku jubilatuen alkarteko urtekera kulturala Errioxara (Biasteri, San Asensio eta Briones)

  • Data: 2019/09/23

  • Non egiten da: Demiku jubilatuen alkartearen lokalean

  • Antolatzailea:

Eman odola!!!

Odolak eta odolaren osagaiak bizialdi mugatua dute. Egunero erabiltzen da odola: 5 minuturo, norbaitek behar izaten du odola Euskadin.

  • Data: 2019/09/23

  • Ordua: 17:00

  • Non egiten da: Lameran

  • Antolatzailea: Euskadiko odol emaileen elkartea

Bingo txapelketea arratsaldez

  • Data: 2019/09/25

  • Non egiten da: Demiku jubilatuen alkartearen lokalean

  • Antolatzailea:

Urtebetetze ospakizuna Mundakako jubilatuen alkarteagaz

  • Data: 2019/09/27

  • Non egiten da: Demiku jubilatuen alkartearen lokalean

  • Antolatzailea:

Bermeoko Udala

010 (94 617 91 00)
Arana eta Goiri tar Sabinen
enparantza z/g
48370 Bermeo - Bizkaia
antolakuntza@bermeo.eus

bikain ziurtagiria WAI-AA WCAG 1.0